Kůň bez jezdce je pořád koněm,ale jezdec bez koně je jen člověkem

Červenec 2011

Noah Scott Ellenwood

22. července 2011 v 23:07 | Kačule |  ♠zpěváci,skupiny,herci♠
Čaute :).. Chtěla bych Vás o něco poprosit.. Mohli byste se přidta do téhle skupiny na FB?? JEstli je Vám to proti srsti tak ne, ale hodně by to pomohlo :P... http://www.facebook.com/noahscottellenwood

Tam si poslechněte jak zpívá a usuďte sami :) Třeba se vám zalíbí a budete mu fandit :D..A jeslti ne..tak tam aspoň buďte :D :D :D
Chody

18. července 2011 v 22:23 | Kačule |  ♥nauka o koních

Chody


Další článek bych věnovala něčemu jednoduššímu :P.. Co třeba Chody? Myslím, že každý z vás, kdo se alespoň trochu zajíma o koně ví, že jsou tři základní chody :)..

Krok
Je nejpomalejší chod koně.
Jehož nohosled je následující: LZ,LP,PZ,PP
Rychlost kroku se pohybuje kolem 6-8 km/h
Sed v kroku je uvolněný, přizpůsobuješ se pohybům koně ;)Klus
Dvoudobý chod koně
Nohosled je takzvaně diagonální :P
Rychlost se pohybuje asi 15km/h
U klusu lze vysedávat (lehký sed), či zůstat sedět v sedle (pracovní klus) ;)
Při vysedávání je častý problém, že jezdec nevysedává na správnou nohu. Jezdec by měl "sednout", když kůň položí Vnitřní zadní nohu dopředu na zem. Vstává, když se vnější zadní noha dotkne země. Ale je hloupost to brát podle zadních nohou, takže když jde vnější přední dopředu, tak "stoupnu", když jde dozadu, tak dosednu.


Cval
Nejrychlejší chod koně.
Třídobý :)
Rychlost je přibližně 30km/h..plnokrevníci běží až 60 km/h
Na jízdarně je dobrý pracovní cval(sedět v sedle), ale v terénu je lepší lehký cval(postavit se do třmenů, čímž odlehčíme koni) ;)


Starshine

18. července 2011 v 21:26 | Kačule |  ♥Hry o koních♥

STARSHINE


Čaute :D Tak jsem se rozhodla, že začnu něčím "zábavnějším" :)..Tak se vrhnu na hry :P..

Starshine je hra o koních. Má 4 díly ;)..

1.Díl
Hrajete za dívku s červenými vlasy jménem Lisa..Ta začne jezdit na koni jménem Starshine ;)..NEchci Vám prozrazovat děj, sice je ti krátká hra, ale stojí za to si ji zahrát :)..Je jednoduchá, má jednoduché ovládání, takže asi jen přiložím video :)..
Starshine 2
Tentokrát hrajete za Lindu, která má oblíbeného koně Meteora :)..
P.S:Do vody se tam chodit nemá, ale někteří mazaní hráči tu hru umí "obejít" :D..

Starshine 3
V tomto díle hrajete za Anne s koníkem Concordem :)


Starshine 4
V posledním díle hrajete za Alex s koněm Tin-canTak to asi stačí k této hře. Musíte si to vyzkoušet sami :).. To je nejlepší metoda, jak zjistit o čem ta hra je ;)..

Novej dess

18. července 2011 v 20:40 | Kačule |  ♠Různé věci ne o koních♠
:'D tak nápad na novej dess trochu nevyšel, ale jelikož nejsem moc tvořivej člvoěk, co se takovýchto věcí týče, tak je to horší :D.. No je to hroznej dess, ale už mě to nebaví :D..Tak zatím nechám tenhle a možná časem s tím něco vymyslím xD.. Tak a teď nějaké články ne?.. :D..Jen nevím, kde začít :)..

Změna ;)

18. července 2011 v 19:46 | Kačule |  ♠Různé věci ne o koních♠
Čaute :)..Trochu jsem se začala nudit.. Když jsem s kamarádkou najela na tenhle blog, tak jsme si řekly, že bychom možná mohly zase něco na blogu udělat :D..Tak jsem promazala rubriky, spoustu článků atp.. Teď se vrhnu na novej dess ;).. A pak možná něco přidám..Potřebuju, aby to tady bylo přehlednější, takže spoustu rubrik udělám jako článek, protože těch rubrik tu bylo fakt hodně :) Normálně musím říct, že jsem se dost zasmála, když jsem ten blog projížděla :D..Jak jsem psala v takových 12 letech :D..No fakt jsem z toho umírala. Taková upravená čeština :'D...Jestli budu mít čas a bude mě to bavit, tak bych chtěla mít hlavně svoje články se svýma fotkama, ale u všeho to prostě nejde, každopádně jestli to bude okopírované, tak 100% napíšu zdroj ;)..Nejlepší by bylo asi přepsat všechno, ale zase se mi nechce :D.. Navíc jsou to krásné vzpomínky na ty časy :)..No nic, jdu se pustit do toho upravování ;).. Tak snad se Vám tady bude líbit :).. Je mi to trochu líto, že jsem ho tak zavrhla, protože když se ohlédnu, bylo tu celkem dost lidí :)..Ale my se měníme a času ubývá ;)..Navíc, kdo teď tráví čas na blogu, když může mít Facebook???..No je mi to líto, že kvůli FB se toho tolik změnilo =o/