Kůň bez jezdce je pořád koněm,ale jezdec bez koně je jen člověkem

Srpen 2010

Smečno

24. srpna 2010 v 16:24 | Kačule |  ♥Videjka o koních♥
Zdravím..v rychlosti..Po té co jsem ztratila Fidorku a i Jessinku, tím celou JS ELIOT jsem nevěděla co dál..Našla jsem stáj spíš JK Smečno a tam rok chodila..Stalo se toho tolik a myslím, že o věčině ani mluvit nemůžu..Krom toho, že jsem se tam naučila tolik věcí, jsem pro koně riskovala svobodu..Totiž.. Majitel je prostě ochlasta a největší, mno vy víte co pod sluncem.. Kvůli němu byla na koně exekuce a my jsme je chránili, ale tohle přeci nešlo navždy.. Jednoho dne, konkrétně 13.8.2010(pátek)..Jo jasně 13ho pátek =o/ nám koně nechal prodat někam do pr... Asi vy koňáci tušíte jaká rána to byla, když vám vzali koně, kteří byli skoro jako vaše, protože majitel na ně prachy nedával a my je živily...My nepracující =o/.. V tu chvíli mi bylo jasné, že všechno usilí, všechny průsery, kvůli nim, byly zbytečné.. No a jak plynul čas..udělala jsem 3 videa..

1) Video dělané pro lidi i ty koně co tam byli, dělala jsem ho pro to, že měl být konec-exekuce měla přijít..Takže jsme se loučili a zabalili věcy, však jsme netušili, že nic ještě nekončí, protože exekuce nepřijde..


Dopadlo to tak, že já, zmiňované: Gábi, a občas i Lucinka s Adélkou jsme tam chodily..Je(Anička,Jirka) už jsem od prázdnin neviděla a asi už neuvidím..

2) Další video o koníkovi, který na tom Smečně byl pro mne vším..Hlavně pro ní jsem všechno špatné, dobré dělala...


Dopadlo to právě tím, že mi ji vzali, hlavně jsem kvůli ní musela hodně bojovat,ale boj jsem stejně prohrála..Je to složitý noo =(..

3)A poslední video..O těch koních, které jsem milovala nejvíce.. A všechny jsem ztratila..strašný, jak moc to bolí....♥


Cesta byla dlouhá, poznala jsem nové lidi a u koní o prázdninách byly ještě holky Monika, Mája, Máňa a já si je oblíbila stejně jako ostatní, prostě my jsme byla taková parta, kterou nikdo neroztrhal, která držela při sobě..A jak rychle se dá všechno zahodit..Rozdělil nás den pátek 13. Na tenhle den nikdy nezapomenu, protože nám vzali to co nás spojovalo, proč?... Každopádně jedno vím, a to je to, že ten rok co jsem byla na Smečně, byl nejkrásnější v mém životě. sice jsem musla překonávat mnoho překážek, útrap, dokonce i hádek atd., ale to všechno se střídalo s pocitem štěstí, zábavy a lásky..Nikdy na to nezapomenu a mne nezbývá nic jiného než vzpomínat a poděkovat těm lidem: Gábi, pan Suchel, Hanč, Jirka, Anička, Mája, Monika, Máňa, Adél, Lucinka..Ti všichni pro mne něco znamenají..A nenávidět Kostku, ten kterej to všechno zničil, když se o něm zmiňuju vře ve mne vztek a slabost, ze srdce ho nenávidím!.. Nemůžu zapomenout..Jen doufat, že se ještě uvidíme..Možná skoro všichni, ale nikdy né s těma nejdůležitějšíma..s koňma...V srdci navždy! ♥ =o*


Azteca

24. srpna 2010 v 16:23 | Kačule |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Azteca

Původ: Mexiko
Typ: teplokrevník
KVH: 147 - 155 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Azteca je nové plemeno, vyšlechtěné v Mexiku roku 1972. Vzniklo křížením andaluských koní, Quarter Horse a criollo. Chov byl přísně selektivní, aby noví koně pokryli požadavky Mexičanů i mexických ciollů. Dnes se Aztecy těší ze stéle rostou obliby.

Azteca
Povaha
Tito koně jsou inteligentní, ochotní a pracovití. Také jsou vytrvalí, odvážní, silní, mají svoji eleganci i styl.

Konstituce
Hlava je atraktivní, španělského typu. Krk je svalnatý, mírně ohnutý. Hrudník je široký, hřbet rovný a záď svalnatá. Končetiny jsou silné, pevné, s dobrými klouby a kvalitními kopyty.
Srst může mít kteroukoliv jednu barvu, v kohoutku měří 147 - 155 cm.

Využití
Aztecy jsou univerzální koně vhodní pro všechny typy ježdění. Využívají se i v tahu, v zemědělství a jako pracovní koně na farmách.


Azteca

Australský pony

24. srpna 2010 v 16:11 | Katchulka |  ♥Plemena koní+obrázky♥

                                         Australský pony


Původ: Austrálie
Typ: pony
KVH: 120 - 140 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
Australský pony je potomkem koní dovezených do Austrálie, především z jižní Afriky a Indonésie. Později byl křížem s Welsh Mountain Pony, Hackney Pony, arabským koněm, shetlandským poníkem, highlandkým ponym a connemarou. Poté byli přišlechťováni arabskou krví a maďarskými koňmi. Plemenná kniha byla založena roku 1931.

Australský pony
Povaha
Tito poníci jsou dobromyslní, učenliví, snaživí. Se svou přátelskou povahou se hodí zejména k dětem. Jsou také inteligentní, ohniví a vnímaví

Konstituce
Hlava je typická pro poníky, krk je ohnutý, vysoko nasazený. Hrudník je hluboký, záď mírně skloněná. Končetiny jsou krátké a pevné s dobrými klouby.
Většinou bývají bělouši nebo špinaví bělouši, mohou se vyskytnout i hnědáci, ryzáci nebo vraníci. V kohoutku mívají 120 - 140 cm.

Využití
Australský pony je všestranné zvíře s dobrými chody. Vynikají v drezúře i parkúru. Jsou vhodní pro gymkhanu a pro další hry v sedle. Mohou se využít i ve vozatajství.


Australský pony
australpony