Kůň bez jezdce je pořád koněm,ale jezdec bez koně je jen člověkem

Srpen 2009

Nestíhám

28. srpna 2009 v 23:03 | Katchulka |  ♠Různé věci ne o koních♠
Já se mc omlouvám,že nic nepřidávám...Poslední dobou toho mám moc..tak snad se to brzo spraví..

Moje videa

24. srpna 2009 v 14:07 | Katchulka |  ♥Videjka o koních♥

Angloarab

20. srpna 2009 v 20:20 | Katchulka |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Angloarab


Původ: Velká Británie
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 163 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák


Historie
Poměrně nové plemeno, které vzniklo křížením arabských a anglických plnokrevníků v 19. století. Obvykle se kříží arabský hřebec a anglická klisna. Tím vznikají větší a lepší jedinci, než u křížení arabské klisny a anglického hřebce. Angloarab musí mít minimálně 25% arabské krve a nesmí být křížen s jiným plemenem. V rodokmenu se musí vyskytovat pouze arabští a angličtí plnokrevníci a angloarabové.


Povaha
Tito koně kombinují nejlepší vlastnosti arabských a anglických koní. Jsou rychlí, vytrvalí a nenároční. Mají atletickou stavbu těla, dobře skáčou. Jsou také odolní, houževnatí a všestranní. Vynikají svou inteligencí a dobrou ovladatelností.

Konstituce
Líbiví koně s kompaktní stavbou. Hlava je jemná s arabskými rysy, někdy s mírným štičím profilem. Oči jsou velké a živé. Krk je obloukovitě klenutý. Plece jsou silné a lopatky umožňují rychlý, plynulý pohyb. Hrudník je hluboký, záď je mohutná a silná. Končetiny jsou dobře utvářené, se silnými kostmi a pevnými klouby. Kopyta jsou kvalitní, tvrdá.
Angloarabi bývají bělouši, hnědáci a ryzáci, vždy s odznaky. V kohoutku mají 155 - 163 cm.

Využití
Angloarabi jsou rychlí, vytrvalí koně a výborní skokani. To je předurčuje především pro soutěže v military. Také se uplatňují v dostizích a ostatních jezdeckých disciplínách. Ve Francii se chovají především jako olympijští koně a získali nemálo medailí.
ZDROJ =http://plemena-koni.cyberserver.cz/4-angloarab

Anglický plnokrevník(A1/1)

20. srpna 2009 v 20:14 | Katchulka |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Anglický plnokrevník - A1/1


Původ: Velká Británie
Typ: plnokrevník
KVH: 155 - 168 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník


Historie
A1/1 byli vyšlechtěni speciálně pro dostihový sport na počátku 17. století. Vznik tohoto plemene se přičítá třem koním: první byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke. Jeho syn Jig a vnuk Herod jsou zakladateli skvělé linie dostihových koní. Druhým koněm byl Darley Arabian a byl pravděpodobně nejvýznamnější pro vznik A1/1. Dal několik prvotřídních koní, zakladatelů linií. Třetí byl Godolphin Barb. Pocházející pravděpodobně z Maroka. Tak vznikly tři nejvýznamější linie v chovu anglického plnokrevníka.


Povaha
Povaha těchto koní je obtížná, lekavá s nepřiměřenými reakcemi. Rádi a rychle běhají, ale neradi se zastavují. Jsou nervózní a svéhlaví. Potřebují zkušené jezdce, kteří je dokáží zvládnout. Pro dostihy je tato povaha nepostradatelná.

Konstituce
Hlava je jemná s rovným profilem, krk je elegantně ohnutý. Lopatky jsou šikmé, hřbet krátký a pevný. Záď je mírně skloněná a svalnatá. Končetiny jsou pevné, bez rousů, klouby silné. Zadní končetiny jsou dlouhé, osvalené, hlezna silná. Přední jsou jemnější, klouby ploché. Stavba těla je atletická, uzpůsobená rychlému běhu.
Srst má hedvábný lesk. Barvy mohou být bílá, hnědá, ryzá, černá, vzácně palomino.
V kohoutku dorůstá výšky 155 až 168 cm.

Využití
Původní využití je pro dostihový sport, pro který se A1/1 chovají dodnes. Dále jsou ale také díky své bojovnosti skvělí pro soutěže v military, osvědčili se při parkúrovém skákání a na honech. Také se podílí na zušlechťování ostatních plemen. Jeho krev mají mimo jiné i čeští teplokrevníci a koně Kinských.
ZDROJ = http://plemena-koni.cyberserver.cz/6-anglicky-plnokrevnik


Diplomky za Blekskovku č.3

19. srpna 2009 v 13:27 | Katchulka
Diplomky..nic moc,ale snad se budou líbit?..

Bleskovka č.3

14. srpna 2009 v 11:28 | Katchulka
Ahoj..jelikož dneska zase odjiždím a už sem nic přidávat asi nebudu tak vám sem dám bleskovku než přijedu tak jí vyplňte xDMějte se tu krásně a papapapapa =)za 3-4 dny zase tu

1)Ahojík =)
2)jak se máš?
3)Uhodneš tohle plemeno?(je to jednoduché!=D)
4)Tvá nej kniha?
5)Máš rád/a koně?
6)Pokud jezdíš..jaké zaměření?
7)Tak se měj krásně a hezký zbytek prázdnin papapa
8)Co na diplom?

Afgánský chrt

13. srpna 2009 v 13:14 | Katchulka |  ♣Plemena psů♣

Afgánský chrt


Afgánský chrt byl původně využíván k lovu (dříve i k hlídání stád a obydlí). Ze všech původních typů chrtů byli pro vyšlechtění nejdůležitější chrt horský a chrt nížinný (lišily se od sebe nejen srstí, ale i stavbou těla).

Základní povahovým rysem je důstojná přezíravost na jedné straně kombinovaná s divokostí a impulzivitou na druhé straně. Afgánský chrt potřebuje trpělivého pána, který mu bude schopen vlídnou, ale důraznou formou dát patřičné vedení. Nezbytné je i navyknout psa od útlého věku na pravidelné koupele a česání srsti.

První chrt byl do ČR přivezen v roce 1965 tehdejším ředitelem liberecké ZOO.

Anglický název: Afghan Hound

Zkratka používaná v ČR: AF
Země původu: Velká Británie
Hmotnost: až 27 kg
Výška: od 63 do 74 cm
Barva: všechny barvy a kombinace barev
ZDROJíK = www.pejskar.cz

Andalusan

13. srpna 2009 v 12:27 | Katy |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Andaluský kůň


Původ: Španělsko
Typ: barokní kůň
KVH: 150 - 160 cm
Barvy: bělouš, hnědák, vraník, ryzák


Historie
Jedno z nejstarších plemen v sobě má krev berberských, arabských i starých evropských koní. Používali se jako jezdečtí koně, ve středověku byli vyhledávaní rytíři i králi z celé Evropy. V době krize byli tito koně kříženi s mnoha jinými plemeny a hrozil zánik andaluských koní, avšak kartusiánští mniši získali stádečko čistokrevných klisen a pár hřebců a toto plemeno zachránili. Dodnes tyto koně chovají jako nejčistší linii španělských koní, známou pod názvem Cartujano.
V době osidlování Ameriky byli tito koně přivezeni na nový kontinent (kde do té doby žádní koně nežili). Někteří svým pánům utekli, křížili se s jinými plemeny a tak vznikli zdivočelí mustangové.
Krev španělských koní můžeme vystopovat i u quarter horse, holštýnech, oldenburzích, kladrubácích, lipicánech, criollech a ve spoustě dalších.


Povaha
Andaluští koně jsou přátelští, laskaví a učenliví. Na rozdíl od lusitánů nejsou tak mrštní, ale jsou vytrvalí a silní. I přes svou vyloženě mírnou povahu jsou ohniví a odvážní. Vynikají svou inteligencí, snaživostí a jsou schopni ke svému jezdci až neobyčejně přilnout.

Konstituce
Tito koně jsou velmi impozantní. Hlava má široké čelo, může být lehký klabonos. Oči jsou laskavé, uši poměrně malé. Krk je klenutý, svalnatý a dobře posazený. Hrudník je hluboký, hřbet krátký a záď skloněná. Končetiny jsou pevné, suché s kvalitními, tvrdými kopyty. Žíně jsou husté, zvlněné. Hřebcům se hříva nestříhá, u klisen se zastřihuje nakrátko, aby zdůraznila elegantní tvar krku.
Andaluští koně jsou většinou špinaví bělouši nebo bělouši, vyskytují se i hnědáci a vraníci, vzácně ryzáci. Plaváci a palomina jsou nežádoucí.
Kohoutková výška je 150 - 160 cm.

Využití
Španělští koně jsou vytrvalá, avšak ne moc rychlá jezdecká zvířata. Používají se jako kočároví, jezdečtí i jako pracovní koně. Osvědčili se v barokní drezúře a vysoké škole. Španělé je využívají při práci s dobytkem a ukazují je na festivalech. Učí se tradiční španělské jezdecké styly, jako je doma vaquera nebo doma classica.

ZDROJíK= http://plemena-koni.cyberserver.cz

Americký klusák

13. srpna 2009 v 12:12 | Katy |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Americký klusák


Původ: USA
Typ: teplokrevník
KVH: 157 cm
Barvy: hnědák, ryzák

Historie
Plemeno vzniklo v 18. století a stalo se nejrychlejším a nejvyhledávanějším klusáckým koněm světa. Předkem je hřebec Messenger, kříženec anglického plnokrevníka a Norfolk Roadster. Připouštěl klisny plemen Pacersm Canadian Pacers a morgan. Jeho syn dal 4 zakládající hřebce amerických klusáků: George Wilkes, Dictator, Happy Medium a Electioneer. Americký klusák se stal oblíbeným plemenem pro klusácké dostihy, ve kterých se využívá dodnes.Povaha
Americký klusák je mírné povahy, ochotný, učenlivý a soutěživý. Je velmi rychlý a vytrvalý. Je také inteligentní a dobře ovladatelný.

Konstituce
Hlava je plnokrevného typu, krk kratší a svalnatý. Plece jsou silné, lopatky skloněné. Hrudník je hluboký, hřbet je delší a rovný, záď skloněná a silná. Končetiny jsou pevné a dobrými klouby a tvrdými kopyty.
Srst bývá tmavě hnědá nebo černá. V kohoutku dorůstají průměrně 157 cm.

Využití
Americký klusák se využívá především v klusáckých dostizích po celém světě. Vyniká zde svou rychlostí i silou. Pro svou povahu to je i oblíbený jezdecký a sportovní kůň.
ZDROJíK = http://plemena-koni.cyberserver.cz

Srpen 2009

13. srpna 2009 v 12:09 | Katy |  ♠Různé věci ne o koních♠
Ahojte..chci jen říct,že tenhle měsíc bude měsíc plemen..Jediné co jsem budu přidávat budou plemena koní a ostatních zvížat =)...občas sem tam se objeví i něco jiného,ale jak víte tak plemen je všeho dost a tak chci tenhle měsíc věnovat nejvíc jim xD Tak se nedivte,že tu budou přibývat většinou jen plemena xD


Americký jezdecký pony

13. srpna 2009 v 12:06 | Katy |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Americký jezdecký pony


Původ: USA
Typ: pony
KVH: do 140 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, plavák, palomino, vraník


Historie
Poměrně nové americké plemeno uznané roku 1968. Cílem bylo vyšlechtit většího, líbivého, kvalitního ponyho. Mezi jeho předky jsou koně plemene Tennessee Walking Horse a Welsh pony.


Povaha
Tito ponyové v sobě mají nejlepší vlastnosti Tennessee Walking Horse i Welsh ponyů. Mají speciální chody, například Pleasure Walk (čtyřdobý chod o něco rychlejší než krok), Merry Walk (čtyřdobý krok, rychlejší, poník při něm kývá hlavou) a Canter (sebraný, pohodlný chod).

Konstituce
Hlava je jemná, líbivá, bez znaků ponyho, krk je dlouhý a svalnatý. Hrudník je hluboký a lopatky umožňují pohodlný chod. Záď je kulatá, svalnatá, ocas nízko nasazený.
Vyskytují se všechny barvy, kromě strakáčů, v kohoutku měří nejvíc 140 cm.

Využití
Americký jezdecký pony je poník univerzálního využití. Zvládne nižší parkúr i drezúru, je vytrvalý. Vyjímá se na přehlídkách a mnoho jezdců ho využívá jako rekreačního koně, nebo v soutěžích spřežení.

ZDROJíK = http://plemena-koni.cyberserver.cz/8-americky-jezdecky-pony

Jedu pryčík

9. srpna 2009 v 14:10 | Katy |  ♠Různé věci ne o koních♠
Ahojky..Jedu na tři dny k babi...Až se vrátím tak sem něco přidám ale budu tu pak zase jen 3 dny xD a pakjedu na tři dny ke koním za máminou kamarádkou xD Ach ty trojky xD No jen že sem nic nebudu přidávát tak pápá =) =)

Americký jezdecký kůň

6. srpna 2009 v 19:48

Americký jezdecký kůň


Původ: USA
Typ: teplokrevník
KVH: 150 -160 cm
Barvy: ryzák


Historie
Plemeno pochází ze státu Kentucky, kde vzniklo v 19. století. Osadníci křížili kanadské a narragansettské mimochodníky, aby vyšlechtili všestranně využitelného koně. Později se přidali i morgan, hackney a anglický plnokrevník. Vznikl tak líbivý kůň s vysokou akcí nohou.


Povaha
Povahou to jsou koně mírní, ochotní a klidní. Na druhou stanu jsou energičtí a vytrvalí.

Konstituce
Hlava je malá, krk svalnatý, vysoko nasazený. Plece a lopatky umožňují vysokou akci končetin. Hrudník je klenutý, záď rovná. Ocas je vysoko nasazený, často se ještě podřežává, aby byl nesen ještě výš. Končetiny jsou dlouhé, štíhlé, kopyta se kovají speciálními podkovami pro zvýšení akce. Americký jezdecký kůň má specifický postoj, kdy celé tělo naklání dopředu a zadní končetiny zůstávají daleko za tělem.
Srst je převážně ryzá, mohou však být i barvy bělouš, hnědák, vraník, palomino a plavák.

Využití
Americký jezdecký kůň je typické přehlídkové plemeno, kde se ukazuje jeho neobyčejně vysoká akce. Používají se i jako jezdečtí koně, na lov i v zemědělství.

ZDROJ:http://plemena-koni.cyberserver.cz/12-americky-jezdecky-kun

Alter-Real

6. srpna 2009 v 19:37 | Katy |  ♥Plemena koní+obrázky♥

Alter-Real


Původ: Portugalsko
Typ: barokní kůň
KVH: 152 - 163 cm
Barvy: tmavý hnědák


Historie
Plemeno má název podle portugalského hřebčína Alter, kam královská rodina Braganza dovezla stádo španělských klisen. Původně měl hřebčín za úkol zásobovat dvůr kvalitními koňmi, postupně však v něm vznikla specifická linie andaluských koní nazvaná Alter-Real. Tito koně byli velmi oblíbení. Během napoleonských válek se však křížili s arabskými a anglickými plnokrevníky, Normany a hannoverskými koňmi, takže Alter-Real téměř zanikl. Později byly snahy o obnovení plemene pomocí arabského plnokrevníka, ale obnovit plemeno se podařilo až andaluským koním.


Povaha
Alter-Real jsou inteligentní koně s vlohami pro vysokou drezúru. Učí se velmi rychle. Povahu mají přátelskou, mírnou, ale jsou také temperamentní a živí.

Konstituce
Hlava má výraznou čelist, profil je rovný nebo mírně štičí. Krk je kratší, svalnatý, obloukovitě klenutý. Tělesná stavba je kompaktní, hřbet krátký. Záď je svalnatá a ocas vysoko nasazený. Končetiny jsou pevné, spěnky jsou specificky utvářené.
Srst je obvykle tmavě hnědá, mohou však být i bělouši, ryzáci a vraníci. Průměrná výška je 152 - 163 cm.

Využití
Toto plemeno má vynikající předpoklady k uplatnění ve vysoké drezúrní škole, což je jejich hlavní využití i dnes.

Týrání zvířat

6. srpna 2009 v 19:33 | Katy |  ╩Týrání koní╦

STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT


Ahojky lidičky..I já musím na svůj blog napsat věc týkajícíh se tady toho sprostého a nehorázně hnusného tématu...Někteří z vás to neví možná jo,ale já to například džív taky nevěděla,že třičtvrtě věcí které používáme jsou testována na zvířetech...Různé šminky,prací prášky...A já newím co všechno...A stále tu máme případy týraných zvířet+ vývoz na jatka...Je to prostě hnusná a sprostá věc..kdybych něco zmohla tak to udělám,ale zatím jsem jen dítě,které toho moc nezmůže,ale když něco o tom tématu vidím rozhodně když můžu pomůžu...Hele vražda je zločin tak proč to neplatí i u zvířat???Vždyť jsou to naši denodenní přátelé...Co pak to nevidíte..Otevřete ty oči konečně a řekněte STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.... Někdo se proti nim musí postavit...Zkuste to i vy!..Je spoustu možností a všichni společně o zvlásnem..Společně jsme síla sama...Tak vzhůru do toho..Zabíjejí koně jen pro to aby se oni měli dobře...Ale proč by jejich život měl mít menčí cenu jak lidí????!!!STOP,STOP A STOP!!!!!!!!!

Moje Výroba =A tady videa z youtube =