Kůň bez jezdce je pořád koněm,ale jezdec bez koně je jen člověkem

Červen 2009

Diplom pro Marttinu

26. června 2009 v 10:48 | KaTy
Ahojky..Tady máš diplomZa blskovku..2. místo..gratuluju..

Diplom azse pro mě..

25. června 2009 v 22:31 | Katy |  ♠moje diplomky♠
Děkuju ti Coalkiki..Si nej SB


Diplom pro Coalkiki

21. června 2009 v 16:32 | katy
Ahoj..Tka za 1 místo v bleskovce č.2 mému nejlepšímu SB Coalkiki♥♥=o*

Moje Citáty!!

21. června 2009 v 12:30 | Katy |  ♥Citáty o koních♥
Ahojky tak jsem se rozhodla,že nechi mít porád jen ty citáty,který mají všichni(o koních) a tak jsem se asi včera v 00:00 hodin pustila do přemýšlení a vymyslela jsem pár docela blbejch citátů,ale alespoň něco..Snad ani jeden z nich neexistuje,ale rozhodně jsem je nikde neviděla..tak snad se budou líbit i když jsou divný..

Moje citáty
,,Pro koně se musí bojovat,protože něco tak geniálního nemůžeme mít jen tak..
Kateřina Cibulková

,,Láska k jednomu koni je pro někoho víc než láska ke svému protějšku.."
Kateřina Cibulková

,,Na světě je ve skutečnosti málo koní, ale za to je to hezčí ho mít.."
Kateřina Cibulková

,,Koně jsou vzácný dar, ale na světě je jich jenom pár.."
Kateřina Cibulková

,,Kdo koně opravdu miluje, taky za ně bojuje.."
Kateřina Cibulková
A na konec něco pro zasmátí(teda my s taťkou jsem se našemu citátu smáli xD

,,Sračku neudržíš,ani kdyby ses posral.."
Kateřina Cibulková a Pavel Cibulka


Bleskovka č.2

20. června 2009 v 21:16 | Katy
Ták máme tu bleskovku díky Coalkiki xD

1)Ahojík
2)jak se máš?
3)co posloucháš za music?
4)Jak moc máš rád/a koně
5)Líbí se ti můj blog?
6)Jak často sem chodíš?
7)Tvá oblíbené barva?
8)Tvůj blog?
9)Co na diplom?
10)tak se měj super papa


diplom za kusovku

20. června 2009 v 13:20 | KatY |  ♠moje diplomky♠
Ahojky..tak mám diplomek od coalkiki za kusovku je fakt boží..Jo a Coalkiki si fakt nej ♥♥SB♥♥

www.coalkiki.blog.cz

Jess

16. června 2009 v 21:22 | katy
♥♥♥Ahojky..další videjko o Jess..Achjuu já ji ztratím?To se nesmí stát..stane,ale já budu bojovat..zítra si du na smrt..ale zkusit to musím...!!!Love you Jess Forewer..!!♥♥♥


Diplom od coalkiki

10. června 2009 v 19:04 | katy |  ♠moje diplomky♠
Coalkiki mocinky děkuju..♥♥You best SB ♥♥
http://coalkiki.blog.cz/
A jestli náhodou někdo nevíte nějakou stránku kde se dělá desing na blogy tak jí to napiště na web xo)

Voltiž

8. června 2009 v 17:24 | katy |  ♥sporty koní♥

voltižní pás


Trocha voltiže je vlastně důležitá pro každého jezdce - naučíme se tak nejlépe držet rovnováhu. Pokud chcete provádět voltiž jako výkonnostní sport, musíte být velmi dobře trénovaní a obratní.

Moderní voltiž je rozšířený sport a zároveň soutěžní disciplína. V roce 1982 ji oficiálně uznala FEI. První mistrovství světa se konalo roku 1986 ve Švýcarsku.

Při voltiži provádí jeden nebo více mladých lidí gymnastická cvičení na koni. Kůň musí být pro tuto disciplínu speciálně vycvičen. Nemá na sobě sedlo, nýbrž speciální popruh. K uzdě se připne vyvazovací otěž a kůň cválá po kruhu o průměru asi 13 metrů. Lonžuje ho cvičitel, který současně trénuje i voltižovou skupinu. Voltiž je vhodná pro každého, kdo má rád koně a má chuť to zkusit. Voltiž je opravdová gymnastika. Přináší hodně i těm, kteří normálně jen jezdí. Člověk se při ní naučí sedět volněji v rovnováze, zlepší své držení těla a cítí se na koni jistější.

S voltiží se může začít už v šesti letech. Důležitější než věk je ovšem tělesná výška, protože je třeba dosáhnout na držadla (madla) na voltižovém popruhu. Všechny současné sporty a voltiž nevyjímaje hledají nové možnosti. Dnes existuje stále více voltižových poníků, takže malé děti mohou začít již velmi brzy. Až do věku 18 let se smí cvičit ve voltižové skupině, pak už může člověk cvičit voltiže jen sám, protože by to pro koně bylo už moc namáhavé.

Voltiž se dá provozovat v jezdecké hale, na jízdárně nebo na lonžovacím kruhu. K základnímu vybavení patří uzdečka s ohlávkou, lonž a bič, voltižový pás s podložkou a vyvazovací otěž, také bandáže nebo kamaše na nohy koně. Učitel jízdy Vás může naučit základní cvičení, pokud chcete voltiž vyzkoušet nebo prostě proto, že potřebujete zlepšit sed a držení rovnováhy. Cvičitel se musí starat o to, aby se voltižová skupina řádně rozehřála, musí korigovat její figury a nastudovat cvičení volné sestavy.

Pokud chcete voltiž provozovat jako sport (jednotlivě či ve skupině) a třeba se i účastnit soutěží, najděte si jezdeckou stáj, v níž můžete absolvovat řádné hodiny voltiže a zeptejte se, jestli tam jsou stálé skupiny, které i jezdí na soutěže, pokud jsou dost dobré.


Člověk musí být sportovní a velmi obratný! Voltižéři, kteří se účastní soutěží, začínají cvičit již velmi brzy - a ve dvaceti letech opět přestávají! Pokud chcete voltiž provozovat jako sport, musíte mít k dispozici dobře vycvičeného voltižového koně. Plemeno není tak důležité, ale kůň musí být v každém případě pevně stavěný. Měl by mít široký, dlouhý a ne příliš citlivý hřbet a měl by být vysoký 158 až 173 cm. Musí mu být minimálně 5 let a potřebuje dobrou kondici, aby dokázal 15 až 20 minut cválat do kruhu. Kůň by měl mít klidnou povahu a hodně trpělivosti a nesmí být příliš citlivý. Jeho cval by měl být svižný, rytmický a pravidelný. Nakonec musí mít voltižový kůň i chuť jít dopředu, aby zůstal ve cvalu aniž by se musel neustále popohánět bičem.

Cval do kruhu je pro koně dost namáhavý a je proto důležité, aby se mohl po skončení lekce uvolnit a měl dostatek jiné rozmanité činnosti. Mnohé děti, které zpočátku prováděli jen voltiž, začnou později i jezdit, protože se kontaktu s koňmi už nechtějí vzdát. Voltiž mnohdy slouží také jako součást terapie při rozmanitých psychických onemocněních. Akrobatické cvičení na koni pomáhá v těchto případech upevňovat koncentraci, sblížení se zvířetem uklidňuje.

ZDROJ:http://www.anethoo.estranky.cz/stranka/voltizni-vystroj

Diplomek pro mě xD

1. června 2009 v 18:12 | Katy |  ♠moje diplomky♠
..Především chci poděkovat těm co mi dali hlasy i kdž jich bylo málo,ale jim děkuji..A potom chci poděkovat majitelce,které soutěž vyhlásila za diplomek a za to,že je skvělím SB asi tím nej ♥
MTR SB xo* Coalkiki http://coalkiki.blog.cz/