Kůň bez jezdce je pořád koněm,ale jezdec bez koně je jen člověkem

Květen 2008

Snowshoe cat

31. května 2008 v 11:04
Snowshoe cat
Původ:USA.

Typ:Elegantní.

Hlava:Široký modifokovaný klín se zaoblenými konturami.

Oči:Tvaru vlašského ořechu,delší než širší,modré.

Tělo:Středně velké,střední stavba kostí a střední svalstvo.

Ocas:Středně dlouhý až dlouhý.

Srst:Krátká až středně krátká,žádná znatelná podstata,jemná,lesklá,přiléhavá.

Barva:Bílá,solid-point,tabby-point,jasně definováné znaky v harmonii s barvou těla,všechny čtyři tlapky musí být bílé,je povolena bílá barva na těle.

Velké temně modré oči s jedinečným výrazem a bílé tlapky jsou bezpohyby ty nejvýraznější rysy plemene snowshoe cat.Jsou považovány za vysoce inteligentní.Nápadně bílé tlapky budí optický dojem,že,,kočka se sněhovými botičkami"právě proběhla čerstvým sněhem.

Bombajská

31. května 2008 v 10:57 | katy |  ♣plemena koček♣
Bombajská
Původ:USA(Kentucky)Celkový vzhled:Středně velká dynamická kočka se smolně černou lesklou srstí výraznýma očima.

Hlava:Přijemně zaoblená:plný obličej s očima dosti vzdálenýma od sebe:měkký přechod do širokého,mírně zaobleného a dobře vyvinutého čenichu,který harmonizuje s oblými konturami hlavy:umírněný,dobře viditelný stop:žádný ohrnutý nos:mírně dolů zaoblený konec nosu.

Uši:Středně velké,posazené daleko od sebe,namířené trochu dopředu,široké u základný,mírně zaoblené hrany.

Brada:Silná,ani ustupující,ani vysunutá,správný chrup.

Oči:Kulaté,posazené daleko od sebe,

Barva očí:Od zlaté po měděnou:čím tmavší tím lepší.

Tělo:Střeně velké,svalnaté,ani kompaktní,ani dlouhé.

Nohy:Přiměřené k tělu.

Tlapky:Zaoblené,pět prstú na předních,čtyři na zadních tlapkách.

Ocas:Středně dlouhý,rovný,ani krátký,ani bičovitý.

Srst:Saténová struktura,řídká,těsně přiléhavá k tělu,lesklá jako lakovaná kůže.

Barva:U dospělých koček by měla být srst černě probarvená až ke kořínkům:nos a dolní strana tlapek musí být černé.
Vypadají jako malí panteři se svítícíma očima.Jejich lesklá černá srst září o závod s měděným tónem kulatých očí.Vzácné bombajky jsou opravdové krásky.Je jen škoda že v současné době patří k ohroženému druhu.Od té doby,co zemřela Hilde Franková,velká dáma německého chovu bombajek,jsou na tom tito černí tygříci velmi špatně.Přitom mohou nabídnou vše ,co činí kočku neodolatelnou.Přesto už na celém světě nenajdeme víc než sto čistokrevných bombajek.A tendence je klesající.

Sibiřská

31. května 2008 v 10:50 | Katy |  ♣plemena koček♣
Sibiřská
Hlava:Je o něco delší než širší,mírně zakulacená,masivní,s dobře vyvinutými a vysoko nasazenými lícními kostmi,s širokým a jen mírně klenutým čelem.

Uši:Jsou středně velké se zakulanecými špičkami,široce od sebe nasezené a lehce nakloněné dopředu,na bázi dobře otevřené,se silně vyvinutými vnitřními chomáčky chlupů.

Nos:Je středně dlouhý,široký,při pohledu z profilu s lehkým prohnutím(bez stopu).

Brada:Lehce ustupující,s horní linií nosu vytváří zakulacený dojem.

Oči:Vélké a mírně oválné jsou poněkud šikměji posazené a široce od sebe umístěné.Jejich barva je jednotná,jsou dovoleny všechny běžné barvy,zelené se dáva přednost.

Tělo:Má mít pravoúhlý vzhled s dobrou stavbou kostí a svalů se silnou šijí a širokou hrudí.

Končetiny:Středně dlouhé a silné končetiny jsou zakončené velkými a kulatými tlapkami,mezi prsty jsou dobře osrstěné.

Ocas:Je dlouhý,silný,se zakulacenou špičkou,ze všech stran hustě osrstěný,ale ne spývavý.

Srst:Není s přiléhající podsadou je polodlouhá,dobře vyvinutá a velmi hustá,chlupy odpuzující vodu jsou poněkud tvrdší na pohmat.Letní srst je zřetelně kratší než zimní.Zimní srst ve vrcholové kondici má dobře vyviutou náprsenku,límec i kalhotky na zadních končetinách.

Barva:Jsou povoleny téměř všechny barvy včetně kombinace s bílou s vyjímkou zbarvení s akromelanickými odznaky,čokoládové,lila,cinnamon a fawn.

Povaha:Je milá,přátelská,temperamentní,ne však divoká.Ráda,,hovoří"se svým člověkem,aktivně vyhledává jeho přítomnost a dožaduje se pozornosti.Velmi ráda si hraje.Snáší se dobře s ostatními kočkami,je to dobrá společnice i pro psy.Do velké skupiny přírodních polodlouhosrstých plemen koček patří vedle mainských mývalých,norských lesních,turackých angor i poměrně mladé plemeno-kočky sibiřské.Pro laiky nejsou mezi těmito plemeny až tak velké rozdíly.Snad všechna mají delší mramorovanou nebo tygovanou srst,velké uši a delší nos...Rozdíly tu jsou,a velké.Jinak by světové felinologiské organizace tato plemena neuznávala a sibiřská kočka by si běhala do dnes po Sibiři a svšt by o ní nevěděl.


Egejská kočka

31. května 2008 v 10:45 ♣plemena koček♣
Egejská kočka
Hlava:Střední velikosti,široká,ale nikoliv kulatá.

Uši:Na bázi široké,s lehce zaoblenými špičkami a s malými chomáčky chlupů na vnitřní straně.

Oči:Kulaté,nepatrně přivřené,barva kolísá od zelené ke všem odstínům modré nebo žluté,mohou být i různobarevná(odd-eyed).

Tělo:Středně velká velká kočka,silná,svalnatá,aniž by však působila dojmem těžkosti nebo otylosti.Tělo je spíše dlouhé se silnými,středně dlouhými končetinami a s okrouhlými tlapkami.Ocas je střední délky,přímý,bez zakřivení nebo zálomků.

Textura a barva srsti:Srst je středně dlouhá,takže egejská kočka je považována za polodlouhosrstou kočku.Srst je hedvábná,bez podsady.Má středně vyvinutý límec a plně osrstěný ocas.

Povaha:Je přátelská i k lidem se kterými se cítí zcela spokojeně.Vyznačuje se silnou osobností.Je bystrá,oddaná a snadno si vytváří výborný vztah k člověku.Poněvadž se tato kočka adaptovala na místní klima,v zimě ji plné osrstění chrání před chladným počasím,zatím co v létě je vylínaná a má vzhled krátkosrsté kočky s vyjímkou ocasu,který zůstává více osrstěný.

Jsou povoleny všechny barvy a barevné kombinace s vyjímkou odznaků,které dokazují křížení s jinými plemeny.

Egejská kočka tráví mnoho času denní péčí o srst,která tím získává ve světle egejského nebe zvláštní živost a jas.Srst proto vyžaduje poněkud více pozornosti a péče,zejména intenzivní kartáčování.

Kolik původní krve koluje v současných egejských kočkách,nevíme.Na to bychom potřebovali DNA nejen dnešních egejských koček,ale i těch,které tu žily před dvěma a půl ticícem let


Egyptská mau

31. května 2008 v 10:39 | Katy |  ♣plemena koček♣
Egyptská Mau
Hlava:Mírně zaoblený klín,bez rovných ploch střední délky:žádné plné tváře.
Nos:Při pohledu zpředu stejně široký rovný nos po celé délce.
Brada:Pevná,neustupuje ani nevičnívá dopředu.
Uši:Středně velké až velké,bdělé a mírně zašpičatělé,prodlužují linie hlavy,široké u kořene,mírně odstávající,s přiměřenou vzdáleností mezi ušima.
Oči:Velké a bdělé,mandlového tvaru,probíhají mírně šikmo k uším,ani kulaté,ani orientální.
Tělo:Středně dlouhé a elegantní,dobře vyvinutá síla svalů,volný záhypkůže od slabiny k zadní části kolene.
Nohy:V propurci k tělu:zadní nohy jsou delší:úzké drobné tlapky.
Ocas:Středně dlouhý,tlustý u kořene,sbíhavý mírně do špičky.
Srst:Středně dlouhá,lesklá,u kořene varianty jsou chlupy hedvábné s jemnou texturou:u stříbrné a bronzové varianty husté,s jemnou texturou a dostatečně dlouhé na to,aby se na ně vešli dva nebo více tickingových pruhů,které jsou odděleny světlejšími pruhy.
Barvy: Kouřová,stříbrná,bronzová.
Povaha:Živá,zvědavá,sebevědomá,otevřená,
učenlivá.

Když přijde řeč na egyptskou mau,člověk si představí egyptské sošky koček,které kdysi těšily srdce faraonu.A skutečně,i tito čiperní potomci umělecky ztvárňovaných tvorů připomínají kočky,kterých si tak cenili staří Egypťané.Spojují v sobě ušlechtilost,půvab i inteĺigenci.Milovníci tohoto plemene se na bronzové,stříbré a kouřové zbarvené krásy nemohou vynedívat.

Rozlučka

24. května 2008 v 23:15 ♥Slavní koně♥
Ahoooj chtěla bych jen říct,že zemřel kůň,kterej měl pro mě moooc velkou cenu..byla ještě mladá a nezasloužila si smrt...příde mi to,že mě opustila,ale wím,že se na mě kouká..Umřela někdy mezi25 dubne až 10 květnem 2008...Fido přeji ti žij spokojeně v nebi a užij si to tam...wím,že se někde znovu narodíš možná jiná a možná né tady..
To je ona-omlouvám se,že je jen kousek vidět,aek mi nejde zmenčit
Tvořila sem o ní video tak vám ho sem dám


Quater horses

21. května 2008 v 20:34 | Katy
Quarter, neboli americký kovbojský kůň, je první americké čisté plemeno. Je vysoký od 145 do 163cm. Hlavu má malou, širokou v čele a v čelistech, oči velké a výrazné, záď a nohy jsou dobře stavěné, osvalené a silné. Všechny nesmíšené barvy jsou povoleny. Všeobecně mají quarteři dobrou povahu, jsou nadprůměrně inteligentní, snadno se s nimi zachází, dobře se učí a jsou spolehliví.

Nádhernej hřebec Pure Dynamic

QH je vynikající westernový kůň, jelikož je rychlý, má velice dobrou rovnováhu a jeobratný. Dovede bleskurychle zrychlit, změnit směr nebo zastavit.


V Americe většinou nebyly dlouhé cesty, ani závodiště, proto se závodilo na krátkých tratích ve vesnicích, která obvykle měřila čtvrt míle (čtvrt = quarter). Kůň musel dosáhnout maximální rychlosti na krátké vzdálenosti. V těchto závodech vynikali hlavně tito koně a tak dostali jméno čtvrtkař (quarter) neboli čtvrtmílový kůň (quartr horse).

Historie: Jedno z nejstarších amerických plemen se začalo chovat na počátku 17.století ve Virginii, kam se dováželi koně španělští, berberští a jiní orientálci, kteří se křížili s různými anglickými plemeny. Plnokrevník tehdy ještě neexistoval. Brzy se zde vyvynul mohutně stavěný, zdatný, svalnatý a velmi rychlý kůň. Pracoval na polích i na dopravě dřeva, tahal povozy a pod sedlem se osvědčoval zvláště při práci s dobytkem. Ve volných chvílích pak bavil své majitele dostihem na čtvrt míle;podle tostal název quarter(jak jsem psala na začátku). Díky svým kvalitám se rozšířil po celém území USA a jako kovbojský kůň se stal nejpopulárnějším na světě. Jeho plemenná kniha má také největší počet zápisů. QH se kromě USA chová v dalších 40-ti zemích všech kontinentů.

Popis:Sprinter mezi konmi dosahuje vysky 145 - 163cm a vyniká mohutnou plecí i zádí. Tělo je nejširší v místech kolenního kloubu. Krk je dosti dlouhý, pružný, nesmí být obloukovitý ani mít tukový hřeben. Kohoutek je vysoký a posunutý dozadu, hřeben silný, krátký, záď široká a hluboká. Velké oči na poměrně krátké hlavě stojí daleko od sebe, uši jsou pohyblivé. Hlava nasedá na krk v úhlu 45°. Žuchvy nesmějí být široké. kupodivu štíhlé nohy jsou suché, čisté, mají velmi kvalitní klouby a krátké spěnky. Povolená je každá čistá barva, nejoblíbenější jsou ryzáci.


Původně všestraný kůň se stal specialitou při práci s dobytkem, protože má úžasný smysl pro rovnováhu, obratnost a cit se zacházení se zvířaty. Dnes se předvádí při rodeu a stále závodí na krátkých tratích. Je to oblíbený kůň pro terénní a rekreační jízdy.

Hollywoodské hvězdy AQH
Každý zná prestižní filmové ocenění Academy Avard. Málokdo však už zná Silver Spur Award, které vyhlašuje AQHA a je rovnocená tímto pro American Quarter Horse. Její počátek se datuje od roku 1991 a je to jedna z nejvyšších udělovaných cen, jakou mohou QH obdržet. Jako první tuto cenu obdržel Plain Justin Bar, terý hrál Cisca ve filmu Tanec s vlky po boku Kevina Costnera. Od té doby byli oceněni pouze dva koně v roce 1993 Gills Bay Boy známý jako "Scamper" a roku 1994 Docs Keepin Time známý jako "Black Beauty" (krasavec Beauty). Toto AQHA ocenění udělalo tyto koně populárnější než jejich lidské filmové partnery.

Plain Justin Bare


Zbarvení: buckskin
Matka: Plain Pearl Bar
Otec: Impressive Dan

Justin, jak je důvěrně přezdíván se nachází na Redstone Farm v Pilot Point v Texasu.


Docs Keepin Time

Film Krasavec BeautyPoté, co hřebec skončil neúspěšnou dostihovou kariéru se tento hřebec naučil spoustu fimových
triků - vzpínání, kývání hlavou na souhlas, hrozit člověku apod. V jedné scéně byl Black Beauty uvězněn v hořící stáji. Docs Keepin Time byl natřen gelem, který zpomaloval účinky ohně a který ho chránil proti plamenům.
Dnes je tento hřebec Hollywoodským veteránem. Vystupoval však v reklamě na Bush Beer, zahrál si v rockovém hudebním klipu, zúčastnil se natáčení televizního seriálu Černý hřebec a zahrál si roli Gullivera ve filmu Roberta Redforda Zaříkávač koní.


Hightower (Pilgtim) a Rambo Roman (Rimrock)
Na jaře 1998 byl natočen jeden z nejlepších filmů o koních tohoto roku - film Roberta Redforda Zaříkávač koní, kde hrál, produkoval a režíroval. Při natáčení extrémních scén byli vyžadováni koně, kteří byli dobře trénovaní a seznámení s chaosem okolo flmování. Pro tento film bylo použito 17 Amerických Quarterů.
Hlavní roli Pilgrima hrál neregistrovaný Quarter jménem Hightower, zatímco další Quarter Rambo Roman, kterého sedlal Robert Redford (Tom Booker), hrál
roli Rimrocka. Rambo Roman je desetiletý valach po True Roman. Poté co na něm Robert Redford jeszdil byl prodán a on ho používal jako svého osobního koně po celou dobu natáčení.

Furioso

21. května 2008 v 19:16 | Katy
úvodem
Furioso je jedním z mnoha plemen, která byla vyšlechtěna v období, ve kterém Evropě dominovala síla rakousko-uherské monarchie. Hřebčín v Mezöhegyesi založil roku 1785 habsburský císař Josef II. Stal se centrem šlechtění plemene Nonius a později Furiosa...
Původ a historie:

Maďarské tradice chovu koní sahají až do doby před tisíci lety, kdy se v Podunajské nížině usadili uherští jezdci, potomci kočovníků z asijských stepí. Proto Maďarsko zaujímá významné postavení v chovu koní v Evropě a ze zdejších chovů jsou vynikající jezdečtí koně, velmi kvalitní, odolní a skromní. V 16. století se i do Maďarska dostala arabská krev, která zlepšila a zušlechtila místní koně a jejíž vliv je stále patrný.

Plemeno furioso bylo vytvořeno po dovozu dvou anglických koní. Furioso, nebo Furioso-North Star, vznikl v Mezöhegyesi, a to na základě klisen Nonia (po anglickém polokrevníku zvaném Nonius Senior). Ty byly kryty dovezeným plnokrevníkem. Furioso byl z Anglie dovezen roku 1840 a zasloužil se o to hrabě Károlyi. Furioso zplodil ne méně než 95 hřebců. Tyto používali v mnoha císařských hřebčínech. O tři roky později byl chov posílen polokrevníkem s norfolkskou krví, vítězem mnoha dostihů, jménem North Star. North Star byl vnukem Touchstonea, který v roce 1834 vyhrál St Leger a v letech 1836 a 1837 ascotský Zlatý pohár. Jeho matka byla pravnučkou Waxyho, vítěže Derby v r. 1793. On sám byl vnukem Eclipse a současně plemeníkem, který se zasloužil o pokračování jeho skvělé linie. North Starovi potomci byli vynikající klusáci. Později, roku 1885, byly obě linie zkříženy a hlavním kmenem se stal Furioso, rozšířený po celé střední Evropě, včetně ČR. U nás se hojně Furioso choval v Kladrubech, Netolicích, Hostoni, na Slovensku v Motěšících.

V Maďarsku je chov Furiosa nyní soustředěn v hřebčíně Apajpuszta mezi řekami Dunaj a Tisa.
Popis a charakteristika:

Furioso je vznosný kůň, vysoký více než 162 cm. Jeho hlava je takřka hlavou plnokrevníka, liší se jen delšíma ušima. Výraz je dobrácký, milý a inteligentní. Charakteristický je poměrně rovný profil. Nozdry jsou velké. Plece a kohoutek patří bezpochyby jezdeckému typu koně, ale akce si zachovává něco z vysokého kočárového vznosu, který se vyskytoval u noniusovských předků plemene. Vliv kočárových předků se projevuje rovněž skloněnou zádí, zadní nohy jsou sice silné, ale nezaručují rychlost, spěnky jsou strmější a chod poněkud vyšší, neúsporný. Končetiny patří k lepším, klouby jsou velké, čisté a výrazné. Kopyta jsou vcelku dobrá, dá se říci, že lepší než u většiny moderních teplokrevníků.

Povoleny jsou skoro všechny barvy, ale většinou je Furioso vraník nebo tmavý hnědák. Bílé znaky se vyskytují jen zřídka.


Povaha:

Furioso je inteligentní, ovladatelný a velmi přizpůsobivý.
Využití:Jako většina jezdeckých koní své doby sloužil i Furioso v armádě, především rakousko-uherské. Je to však všestranný kůň, který se dokáže vypořádat s mnoha úkoly. Jako jezdecký kůň obstojí v těžkých terénních jízdách, nebo steeplechase, hodí se k terénním soutěžím, rekreačnímu ježdění, je výborný skokan a zvládne i drezuru, i když nemá zcela dokonalé chody. Působí však velmi elegantním dojmem. Furioso se široce uplatnil zvláště ve východoevropských chovech a podílel se na vzniku mnoha cenných plemen včetně českého a moravského teplokrevníka. Maďarští czikoši (pastevci koní) jsou proslulí svou zručnou jízdou na koních. Jejich úžasné přehlídky jezdeckého umění, často na Furiosech, jsou známy po celém světě.

Animace zvířátek

21. května 2008 v 19:03
KočičekPejsků
pegasů

Hannoverský kůň

21. května 2008 v 18:43 | Katy
Úvodem:


Hannoverský kůň, vždy s výžehem ve tvaru stylizovaného H, patří k nejpočetnějším a nejznámějším evropským teplokrevníkům. Na vzniku plemene měl značný podíl hřebčinec v Celle, založený v roce 1735 na popud Jiřího II., kurfiřta hannoverského a krále anglického (1727 - 1760) "ku prospěchu našich poddaných." Dnes hřebci z hřebčince v Celle zapouštějí kolem 12 000 klisen ročně
Původ a historie:

Hannoverší koně se těšili hojné královské podpoře ještě před založením hřebčince v Celle. Bílý hannoverský kůň zdobil štít s erbem kurfiřta Ernesta Augusta (1629 - 1698) a slavní královští krémoví hannovaráni (bíle narozeni bělouši) se světle kávovými hřívami a ohonem se z podnětu manželky kurfiřta Sophie chovali v královské rezidenci v Herrenhausenu. Pozůstatky tohoto chovu - kočároví koně, sloužili při britských královských ceremoniálech za vlády Jiřího I., a pak až do časů Jiřího V.
Povaha:

Temperament je vyrovnaný. Hannoverští koně se velmi důkladně šlechtí pro jejich vyrovnanou, poslušnou povahu a spolehlivost. Tyto vlastnosti se velice zdůrazňují.
Využití:

Jsou to proslulí drezurní koně a výjimečný talent, zajišťující jejich uplatnění na mezinárodní úrovni, projevují také jako skokani.
Popis a charakteristika:


Moderní hannoverán měří v kohoutku 160 - 168 cm. Má výbornou stavbu těla a pozoruhodně korektní chody. Je atletický a pružný, chody jsou prostorné, ploché, takže vysoká akce, která byla typická pro kočárového hannoverského koně, vymizela. Koně jsou mnohem ušlechtilejší než jejich předchůdci díky pokračujícímu vlivu plnokrevníků.

Přidání krve plnokrevníka dodalo ušlechtilost hlavě všestranného zemědělského koně, která byla před tím těžká a poměrně hrubá. Současní hannoverští koně mají hlavu lehčí, středně velkou a ostře modelované rysy. Oči jsou velké, živé a inteligentní. Krk je dlouhý, ušlechtilý a široce nasazený. Přechází do mohutných šikmých plecí. Kohoutek je velmi výrazný. Hřbet je středně dlouhý, má zvláště široká a pevná bedra. Záď je mimořádně osvalená. Ocas je dobře nasazen a kůň ho nosí vysoko. Charekteristickými znaky hannoverského koně je hloubka hrudníku, a příkladná stavba žeber. Kůň má velmi pevně stavěné tělo, ale není to znak, který by podporoval rychlost. Fundament nohou je kostnatý, korektní a holeň je kratší. Klouby jsou velké a výrazné, předloktí je silně osvaleno. Moderní hannoverán má tvrdá, dobře tvarovaná kopyta. Někdejší chyby ve špatném utváření kopyt se pečlivou selekcí podařilo odstranit


Azteca

21. května 2008 v 18:36 | Katy
Úvodem...

Azteca je mexické národní plemeno. Většina koní chovaných v Mexiku jsou potomci španělských koní, anebo importy ze Španělska a Portugalska. Španělští koně byli v Mexiku vždy upřednostňováni a stali se rovněž zakladateli nového plemene Azteca.
Popis a charakteristika:Azteca vznikl křížením andaluských koní, criollů a quarterů a nesmí mít více než 3/4 krve některého z těchto zakládajících plemen. Azteca je atraktivní teplokrevné plemeno, které se vyskytuje ve všech plných barvách. Hlava je štíhlá, elegantní s rovným nebo mírně klabonosým profilem, výmluvnýma a inteligentníma očima a špičatýma ušima. Krk je dobře osvalený a jemně klenutý. Kohoutek je vysoký, záď kratší a šikmá. Hrudník je hluboký a široký a plec dlouhá a správně sešikmená. Nohy jsou dobře osvalené a kopyta tvrdá a dobře tvarovaná. Hříva a ohon jsou dlouhé. Hřebci měří v rozmení od 152 do 165 cm, klisny 150 - 162 cm.

Povaha:Azteca je všestranně nadané plemeno. Vyniká v činnostech které vyžadují inteligenci, odvahu, hbitost, bystrost, sílu, eleganci a styl.

Původ a historie:

Chov aztecy začal v roce 1972. Křžili se andaluští koně s americkými quartery. V menší míře se využívalo spojení andaluských hřebců s criollskými klisnami. Brzy poté si někteří z předních chovatelů uvědomili, že je důležité zavést do chovu koní systém, a že celý chovu potřebuje odborný a náročný dohled. Soukromí chovatelé totiž působili naprosto samostatně a množství koní, které vyprodukovali, byli slabí jedinci různých typů. Na tomto základu se nedalo založit nové plemeno.

Několik věcí měli mexičtí chovatelé na zřeteli, když formovali svoje ideální plemeno, které nazvali Azteca. Kůň musel splňovat požadavky mexických kovbojů (tzv. "charro"), kteří potřebovali koně vhodné pro práci s dobytkem. Koně měli následovat tradici koní přivezených španělskými konkvistadory do Mexika, ale měli být unikátní, aby mohli nést název "Mexický národní kůň".

Soukromí rančeři v Mexiku a organizace "Azteca Horse Research Center", vyvinuli dnešní fenotyp díky rozsáhému vědeckému výzkumu. Celkový přístup byl navrhnutý tak, aby byli produkováni koně s vynikajícími fyzickými schopnostmi, pohybovým nadáním, rychlostí, vytrvalostí, sílou, inteligencí a ochotou pracovat s člověkem. První Azteca, hřebec jménem Casarejo, se narodil roku 1972 v Mexiku u jezera Texcoco na "Centro de Reproduccion Caballar Domecq". Byl výsledkem spojení španělského hřebce Ocultado a klisny plemene quarter Americana. Od té doby se plemeno rozvíjelo díky pečlivě kontrolovanému chovu, přísnému inspekčnímu systémemu a nepřetržitým vědeckým výzkumům. Úmysl produkce tohoto plemene je kombinovat kvality andaluského koně a quartera, který byl také založen na španělské krvi.
Využití:Azteca se využívá v klasickém ježdění (vyniká v drezuře), westernovém sportu, pólu a je vynikající jako rekreační kůň.

Ze Slawiku

21. května 2008 v 18:29 | Katy

krásné pozadí

20. května 2008 v 19:36 | Katy
A welcomka co sem tvořila já divné já wím

pozadí i jezdci

19. května 2008 v 18:58 | Katy

pokračování sonb1

19. května 2008 v 18:12 | Katy
Gábi blogGratuluju

pozadí s koňmi(udidla)

19. května 2008 v 18:04 | Katy

obrázky z filmu

10. května 2008 v 13:56 | Katy
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
imageimage
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
imageimage
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image